Hakkımızda

ISTLEGAL Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu, öncelikli olarak tıp ve sağlık hukukunda ve hukukun belirli alanlarında profesyonel düzeyde faaliyet gösteren, her bir müvekkilinin hukuki sorunları ile birebir ilgilenen ve çözüm odaklı yaklaşımları ilke edinen bir hukuk bürosudur.

İstanbul’da yer alan büromuz tıp hukukunda ihtisas yapmış avukatlardan oluşmakta olup Türkiye’nin ve hatta dünyanın birçok yerinde ve çeşitli uzmanlık alanlarında çalışan avukat, hukukçu ve sağlık mesleği mensubu ile sıkı iletişim halinde faaliyetlerini yürütmektedir. Büromuzda her bir hukuki süreç, gerekli araştırmaların yapılıp bir yol haritası belirlenerek, gerekirse farklı disiplin ve uygulamaların görüşleri de alınarak ve/fakat sonuna kadar bizzat ilgilenilerek yürütülür.

Kuruluşumuzdan itibaren, müvekkillerine karşı şeffaf olmayı ve üçüncü kişilere karşı mahremiyeti üst düzeyde tutmayı düstur edinen büromuzda, birçok yerli ve yabancı müvekkiline gerçek anlamda uluslararası standartlarda hukuki hizmet sunulmaktadır.

Tıbbi terminoloji, tıp etiği ve tıbbi vaka çalışmaları, malpraktis gibi tıp ve sağlık hukuku konularında tecrübeler edinen avukatlarımız; sağlık hukuku alanında ve diğer uzmanlık alanlarında çeşitli kulüp, seminer, kongre ve derneklerde konuşmalar yapmakta, akademik programlara katılmaktadırlar. Bununla birlikte iş kazaları ve meslek hastalıkları da dahil olmak üzere sağlık hukukunun birtakım konularında çalışmalar yürütülmekte, tabipler ve aile hekimlerinin sorunlarına eğilen avukatlarımız, İstanbul ve Türkiye'nin diğer birçok ilinde işçi, işveren, hekim ve hasta müvekkillerine hukuki hizmet sunmaktadır.

ISTLEGAL Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde profesyonel seviyede Türkçe, İngilizce ve Fransızca avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.