Sözleşme Hukuku

Sözleşme Hukuku

İyi hazırlanmış bir sözleşme, taraflar arasında yaşanacak uyuşmazlıkların en aza indirilmesinde ve çözümünde azami derecede rol oynar.

Sözleşmeler, tarafların hak ve menfaatleri ile yükümlülüklerini yansıtırlar ve iyi hazırlanmış bir sözleşme, taraflar arasında yaşanacak uyuşmazlıkların en aza indirilmesinde ve çözümünde azami derecede rol oynar.

Sözleşmelerin hazırlanması ve müzakere edilmesinde dikkat edilmesi gereken; müvekkilin ve karşı tarafın önceliklerini tanımlamak ve daha sonra gizlilik gözetilerek müvekkilin taleplerini yerine getirmek, hak ve yükümlülükleri en doğru şekilde belirleyerek sözleşme metnine derç etmektir. Bu kapsamda sözleşmedeki tanımlar ve sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ekleri önem arz etmektedir.

Sözleşme hukuku, sözleşmenin türü, tarafları ve konusuna bağlı olarak diğer birçok hukuk alanıyla yakından bağlantılıdır. Tıp ve Sağlık Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, Vergi Hukuku, Ticaret Hukuku, Taşıma Hukuku ve/veya  Fikri Mülkiyet Hukuku gibi alanlarda karşılaşılan ihtilafların çözümlenmesi sürecinde sözleşmelerin hazırlanması uzmanlık gerektirmektedir. 

ISTLEGAL Hukuk Bürosu, yerli ve yabancı müvekkillerine Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerinde; eser sözleşmesi, hizmet sözleşmesi, satım sözleşmesi, aracılık sözleşmesi ve benzeri sözleşmelerin hazırlanması, incelenip görüş verilmesi şeklinde profesyonel hukuki hizmet vermektedir.

Bununla birlikte başta Ticaret Hukuku ve Tıp Hukuku olmak üzere ve diğer faaliyet alanlarında; cari hesap ve sözleşme ilişkisinden kaynaklı her türlü alacağın tespiti, tahsili, icraya konulması, sigorta ve tazminat, fikri ve sınai hakların ihlalinden kaynaklı tazminat ve alacak uyuşmazlıklarında hukuki hizmet verilmesi bu konudaki hizmetlerimiz kapsamındadır.

Mesaj Bırakın

İletişim Bilgilerimiz

Mail Yazın mail@istlegal.com

Bize UlaşınIstiklal Cd. No: 189/9-2 Taksim 34433 Beyoglu / Istanbul

Hemen Arayın +90 (530) 100 90 89

Bu sayfayı paylaş :